Prihlásenie vinára

Novinky na Váš e-mail

Zadajte e-mailovú adresu, na ktorú sa budú zasielať novinky.Kontakt

VINO ZO SLOVENSKA
949 01 Nitra,
Slovakia

V prípade akýchkoľvek otázok
nás neváhajte kontaktovať:
+421 904 178 168
info@vinozoslovenska.sk

Vinárstvo Dubovský - Grančič

Štúrova 20,
900 21 Svätý Jur

+421 (0)905607379

milosgrancic@gmail.com

www.dubovskygrancic.sk

Fotogaléria Pre zväčšenie kliknite na obrázok

Popis

Vznik vinárstva D&G sa viaže k dátumu 1. Januára 2005. Nadväzuje na dlhoročnú vinársku tradíciu oboch rodín.

Bohumil Dubovský pochádza zo strany matky (Helena, rodená Fialová) zo starej svätojurskej vinohradníckej rodiny a nadväzuje na bohatú vinársku a vinohradnícku tradíciu. Jeho predkovia po stáročia obrábali svätojurské vinohrady. Pokiaľ siaha pamäť svedkov, v ich pivnici dozrieval tradične dobrý Silván zelený a Svätovavrinecké.

Miloš Grančič pochádza zo starej vinohradníckej rodiny. Je siedmou doloženou generáciou Grančičovcov venujúcou sa vinárstvu a vinohradníctvu. Z historických prameňov, matrík, doložené fakty dosvedčujú pôvodné povolanie predkov – Juraj Grančič ( 1745 – 1794) – vinicola (lat. vinohradník), taktiež jeho potomkovia – Michal (1773 – 1842), Michal (1820 – 1867), František (1848 – 1920).
Počas 1. ČSR, Slovenského štátu až do roku 1990 bola vinohradnícka tradícia vedľajším príjmom. Po roku 1990 sa opäť stáva hlavnou činnosťou.
V roku 1990 sa Miloš Grančič začal zaoberať opäť vinárstvom, výrobou sýteného vína Wico a degustačným programom pre turistov v pivnici Pálffyho kaštiela vo Svätom Jure. V rokoch 1994 – 2005 ale vyrábal víno iba pre potešenie svojich priateľov.

Existenciu vinárstva a vinohradníctva výrazne ovplyvňuje Samuel Babiak, otec manželky Miloša Grančiča, ktorý starostlivosťou o vinohrady v nemalej miere prispieva k vysokej kvalite hrozna.

Vinohradníctvo a vinárstvo Dubovský & Grančič obhospodaruje 5 ha vinohradov, ale produkcia hrozna nepostačuje pokryť výrobu vína, preto časť hrozna nakupujeme u svojich zmluvných dodávateľov vo Svätom Jure, alebo z obce Svodín v Južnoslovenskej vinohradníckej oblasti , kde na základe dlhoročnej spolupráce dosahujeme výborných výsledkov v odrodách, ktoré v Malých Karpatoch nedosahujú požadované kvalitatívne parametre, alebo je výsadba v našom regióne veľmi malá (Cabernet Sauvignon, Dunaj, Rulandské šedé, Sauvignon).
1
Vinohradnícky rajón: Pezinský
Vinohradnícka obec: Svätý Jur
Veľkosť obrábaných vinohradov:
Pivničný majster: Bohumil Dubovský, Miloš Grančič
Pôvod vína/ originalita pôvodu: Vyrobené z vlastných vinohradov
Odrody hrozna: Rizlingy, Sauvignon, Rulandské, Fetasca Regala, Alibernet, Svätovavrinecké, Veltlínske zelené, Iršai Oliver, Muškát Otonel, Muller Thurgau
Štýl vína:
Vinohradnícke hony: Gelnár, Kolébky, Panciere, Glozár, Gerno, Cibíky
Cena vína:
Krajiny exportu:
Možnosť rezervácie: áno
Ochutnávky vín: objednávky na tel.: 0905/657398, 0905/607379
Otváracia doba:
Pondelok:
Utorok:
Streda:
Štvrtok:
Piatok:
Sobota:
Nedeľa:

Kde nás najdete?

» Zobraziť súradnice na mape

Pripravujeme.