Prihlásenie vinára

Novinky na Váš e-mail

Zadajte e-mailovú adresu, na ktorú sa budú zasielať novinky.Kontakt

VINO ZO SLOVENSKA
949 01 Nitra,
Slovakia

V prípade akýchkoľvek otázok
nás neváhajte kontaktovať:
+421 904 178 168
info@vinozoslovenska.sk

Víno Matyšák, s.r.o.

Víno Matyšák, s.r.o.

Glejovka 10/A,
902 01 Pezinok

+421 (0) 336413543

office@vinomatysak.sk

www.vinomatysak.sk

Fotogaléria Pre zväčšenie kliknite na obrázok

Popis

Máloktorá značka na Slovensku sa môže pochváliť takým dynamickým a progresívnym rozvojom, ako rodinné vinárstvo Petra Matyšáka. Od založenia vinárstva v roku 1989 uplynulo dvadsaťtri rokov. Nové pivničné hospodárstvo postavené v roku 2002 na pezinskej Glejovke je vybavené najmodernejšími technológiami na šetrné spracovanie hrozna. Umožňuje výrobu hroznových vín najvyššej kvality. V roku 2006 v ňom pribudla samostatná pivnica na zrenie vína v dubových a v barikových sudoch. Postupne sa inovovali zariadenia lisovne a predfermentačnej úpravy hroznových muštov. Nový pneumatický lis dokáže spracovať hrozno pri nízkom tlaku pod atmosférou dusíka. Automatické vinifikátory s reguláciou teploty zabezpečujú v inertnom prostredí pri pomalej cirkulácii kvasiaceho muštu, ktorý je v kontakte s bobuľami hrozna, výrobu odrodových vín čistej vône a plnej harmonickej chute.

Vinárstvo používa jeden z najmodernejších vinifikátorov na svete značky Joello, ktorý umožňuje najšetrnejšiu maceráciu aromatických a chuťových látok z hrozna do muštu. Ak k tomu pridáme profesionálny prístup pivičných majstrov pod dohľadom hlavného technológa, Ing. Jaroslava Žáka, dôkaz o dynamickom vývoji značky je potvrdený. Svedčia o ňom významné úspechy vinárstva ako v obchodnom, tak aj v profesionálom technologickom smere.
Základom kvalitného vína je v prvom rade kvalitné hrozno, ktoré pochádza z najlepších honov Malokarpatskej a Južnoslovenskej vinohradníckej oblasti. Víno Matyšák nevlastní svoje vlastné vinohrady. Viac ako dve desaťročia úspešne spolupracuje s poprednými pestovateľmi viniča hroznorodého, vďaka ktorým má dostatok suroviny na výrobu stabilného sortimentu vína pre privátnu klietelu, sieť vlastných aj súkromných vinoték, veľkoobchody a pre všetky dobré horeca zariadenia na Slovensku.

Vyrábame päť kolekcií vína (Gold Prestige, Prestige, Oak Wood, Prediction a Vinum Galeria Bozen), ale aj vzácne likérové vína a ušľachtilé vínne destiláty. Sortiment výrobkov z hrozna dopĺňa atraktívna rada nealkoholických nápojov (100 %-né hroznové šťavy v originálnom balení a kvalitné sýtené osviežujúce nápoje z hroznových štiav Müllerka a Alibernetka). Viac o našej ponuke sa dozviete novej webovej stránke v časti aktuálna ponuka vína. Prijmite naše pozvanie, osviežte sa, vychutnajte to najlepšie, čo pre vás máme, načerpajte zážitky pre bohatší a hodnotnejší život!
1
Vinohradnícky rajón: Pezinský vinohradnícky rajón
Vinohradnícka obec: Pezinok
Veľkosť obrábaných vinohradov: nemáme vlastné vinohrady
Pivničný majster: Michal Klamo
Pôvod vína/ originalita pôvodu: Slovensko
Odrody hrozna: 35 odrôd
Štýl vína: tiché, sýtené, šumivé, fortifikované, nealko hroznové šťavy
Vinohradnícke hony: Banka,Rubáň,Mužla,Hlohovec,Grinava,Doľany,atď
Cena vína: 2,5€ - 18€
Krajiny exportu: ČR,Maďarsko,Čína,Poľsko,Rusko
Možnosť rezervácie: Vladimír Madro - 0917 789 838
Ochutnávky vín: Martin Svátek - 0908 999 328
Otváracia doba:
Pondelok: 7:00 - 17:00
Utorok: 7:00 - 17:00
Streda: 7:00 - 17:00
Štvrtok: 7:00 - 17:00
Piatok: 7:00 - 17:00
Sobota:
Nedeľa:

Kde nás najdete?

» Zobraziť súradnice na mape

Pripravujeme.