Prihlásenie vinára

Novinky na Váš e-mail

Zadajte e-mailovú adresu, na ktorú sa budú zasielať novinky.Kontakt

VINO ZO SLOVENSKA
949 01 Nitra,
Slovakia

V prípade akýchkoľvek otázok
nás neváhajte kontaktovať:
+421 904 178 168
info@vinozoslovenska.sk

Kultúrny a odborný obsah

 

 Piatok   10.5. 2013

 

Kultúrny program:  Piatkový kultúrny program sa bude niesť v duchu tradičnej slovenskej hudby. Pripravili sme pre Vás dve tradičné folklórne skupiny, ktoré nám na konci pracovného týždňa zanôtia príjemné melódie. Budú príjemným spestrením celého podujatia, keď že začne víkend a očakávaná účasť zahraničných hostí si priam žiada otvoriť toto jedinečné podujatie kvalitným slovenským vínom,slovenskou gastronómiou a nepochybne slovenskou kvalitnou hudbou. Milovníkom slovenského vína, ktorí pricestujú do Bratislavy na víkend plný vína, kultúry, zážitkov a oddychu poskytneme príjemný relax, pohodu a dokonalé zážitky .

Jánošík

Ťažká muzika 

Odborný program (prednášky):  Po celom týždni je človek nabitý informáciami a rôznymi správami, ktoré by najradšej aspoň počas víkendu odložil do pracovného stola a zamkol ich tam. Poniektorí z nás, ale nemajú častú príležitosť dozvedieť sa niečo poučné a zaujímavé v oblasti pestovania hrozna, výroby vína, jeho servisu a preto sme pre nich pripravili aj odborné prednášky.

 

Sobota   11.5. 2013

Kultúrny program:  Po prvom dni výstavy, kedy by sme chceli predegustovať všetky vína zo Slovenska za jeden deň a sotva sme sa dostali do polovice, nám uplne padne vhod myšlienka, kludného a elegantného putovania od jedného vinára k druhému. V žiadnom prípade si nenecháme utiecť vinárov, ktorých nepoznáme len k vôly absencii špičkového marketingu. Výroba vína je pre nich profesionálny koníček, ktorý je plný vášne, lásky a času. Všetko toto nájdete v ich vínach. Ľúbivé vína si vyžadujú ľúbivú atmosféru, ktorú nám spríjemní príjemný jazz v podaní QUARTET Lukáša Oravca.

LUKÁŠ ORAVEC QUARTET 
                                            

Odborný program (prednášky):  Pohodovejšia sobota bude bohatšia o program odborných prednášok.

NAP Komárno:

11.05.2013      13:00   TRENDY MATERIÁLOV V OBLASTI ETIKIET PRE VINÁROV
Prednášajúci: Jiří Klíma (Avery Dennison Label and Packaging Materials – Europe) 

11.05.2013      13:20   DIGITÁLNE TLAČENÉ VÍNNE ETIKETY – Nové tendencie vo svete

Prednášajúci: Pavel Černý (Hewlett Packard  - Central and Eastern Europe)

 

IPROVIN SLOVAKIA:

14.10- 14.40 hod  Ochrana prírody ekologizáciou vinohradníctva : Ing. Ivana Dokupilová, CVRV Piešťany; VÚVV Bratislava (prednáška trvá 30 minút informácia  o projekte SK-AT, prezentácia prvých výsledkov)

 
15.10- 15.25 hod  Ochrana prírodných zdrojov a chránených oblastí  v blízkosti Dunaja zavedením ekologického pestovania viniča:  Mgr. Zuzana Kakalíková, OZ IPROVIN Slovakia (prednáška trvá 15 minút informácia o projekte HU-SK)
 
16.00- 16.45 hod Správna a včasná diagnostika chorôb viniča - jeden z faktorov ovplyvňujúcich  kvalitnú úrodu hrozna a výrobu vína:Ing. Ľubomíra Kakalíková, PhD, OZ  IPROVIN Slovakia (prednáška trvá 45 minút).
 
 
17.15- 18.00 hod  Efektívne možnosti využívania alternatívnych a biologických prípravkov v ochrane viniča:
Bc. Roland Tamášek, OZ IPROVIN Slovakia  (prednáška trvá   45 minút)
 

 Syngenta:  Ochrana viniča hroznorodého