Prihlásenie vinára

Novinky na Váš e-mail

Zadajte e-mailovú adresu, na ktorú sa budú zasielať novinky.Kontakt

VINO ZO SLOVENSKA
949 01 Nitra,
Slovakia

V prípade akýchkoľvek otázok
nás neváhajte kontaktovať:
+421 904 178 168
info@vinozoslovenska.sk

Registrácia vinára

Prvá celoslovenská vinárska výstava

1. Vážení priatelia dobrého vína,

pozývame vás na Prvú celoslovenskú vinársku výstavu!   

 

Základné informácie:  Bratislava sa stane hlavným svetovým mestom vína. Účasť viac ako sto najlepších slovenských vinárstiev. Koná sa v dňoch 10. - 11. mája 2013 v bratislavskej Inchebe od 10. 00 hod do 20.00 hod. Prvú celoslovenskú vinársku výstavu realizujeme v spolupráci s Národnou sieťou rozvoja vidieka SR, Malokarpatskou vínnou cestou a so Zväzom výrobcov hrozna a vína SR. Kultúrny a odborný program. Najlepšie slovenské vína. Cena lístkov v predpredaji je 20 EUR a na mieste 25 EUR.


Podrobné informácie: Táto jedinečná prezentačno-predajná akcia, ktorú sme pre vás pripravili historicky po prvý krát za finančnej podpory Národnej siete rozvoja vidieka, sa uskutoční v rovnakom čase a na rovnakom mieste ako prestížna medzinárodná súťaž vín Concours Mondial Bruxelles 2013 (ďalej len CMB), ktorá je považovaná za jedno z najväčších podujatí vinárskeho kalendára v Európe. Bratislava sa stane po Lisabone, Maastrichte, Bordeaux, Valencii, Palerme, Luxemburgu a portugalskom Guimaraes hlavným svetovým mestom vína. Slovensko bude prvou krajinou strednej Európy, v ktorej sa súťaž uskutoční a bude sa na ňom môcť predstaviť aj kvalitnými vínami, vínnou kultúrou a vinárskymi destináciami.

Napriek tomu, že CMB je odborným podujatím, uzavretým pre verejnosť, chceme využiť túto mimoriadnu udalosť na priblíženie a spropagovanie domácich vinárov a vín aj medzi širokou vrstvou priaznivcov slovenského vína prostredníctvom Prvej slovenskej vinárskej výstavy, ktorá sa uskutoční v dňoch 10. - 11. mája 2013 v bratislavskej Inchebe. Svoj um a zručnosť pri výrobe kvalitného vína predstaví takmer stovka slovenských výrobcov zo všetkých vinárskych regiónov krajiny. Návštevníci z celého Slovenska, ale aj zo zahraničia budú môcť osobne presvedčiť o vysokej kvalite slovenských vín, ktoré pravidelne dobývajú najvýznamnejšie svetové súťaže. Podujatie sa koná pod záštitou predsedu Bratislavského samosprávneho kraja, Ing. Pavla Freša.

20. ročník súťaže vín CMB sa uskutoční vo vinohradníckom a vinárskom srdci Európy, v malej krajine veľkých vín oslavujúcej 20. výročie vzniku svojej samostatnosti.Spoločne s vami máme šancu čo najlepšie predstaviť Slovenské vinohradníctvo a vinárstvo, bohaté tradície, no hlavne progresívnu modernu v pestovaní viniča a vo výrobe vína.

 

Motto veľtrhu: „Ochraňujme a zveľaďujme naše vinohrady“

Vaša účasť na tejto výstave podporí iniciatívu zachovania slovenských vinohradov, ako tradičnej formy hospodárenia v tejto oblasti, ktoré sú okrem krajinnej architektúry súčasťou historického a kultúrneho dedičstva, aj v zmysle vyjadrenia Iva Nesrovnala, podpredsedu BSK: "Ak dovolíme zničenie za jednu generáciu, pričom naši predkovia ich stovky rokov budovali, tak je to zločin kultúrny a ekonomický voči našim predkom, ale aj voči našim potomkom. Európske vinohradnícke oblasti patria k najbohatším európskym regiónom, a my tento potenciál musíme využiť."

Vstupenky na toto jedinečné podujatie si môžete zakúpiť na www.predpredaj.sk

 

Tešíme sa na vašu účasť!